מגזין FM ישראל

כיצד אנשים יעבדו בתוך המטא-וורס?
כיצד אנשים יעבדו בתוך המטא-וורס

אם חזון המטא-וורס יתגשם כפי שצופים המומחים, הוא עומד לשנות את החיים שלנו מקצה לקצה, כמעט בכל תחום. לעולם החדש תהיה אפשרות למתוח את גבולות האפשר, ואחד ההיבטים הכי מסקרנים הם שוק העבודה.

חיי העובדים בתעשיות שונות כבר עברו מהפך אדיר, וחלק מהשינויים שחוללה הקורונה – כמו מעבר לעבודה היברידית – ככל הנראה עומדים להישאר. איך ישתלב המטא-וורס בכל זה? בין שאר חברות העל שעוסקות בנושא, גם מאסטרקארד העולמית משקיעה משאבים ומחשבה בעתיד של עולם העבודה, ובאופן בו המטא-וורס עשוי לפתוח אפשרויות חדשות ומגוונות.

ייעול העבודה מרחוק

עבודה ב-metaverse יכולה לפתור את הבעיות הכי גדולות שמקושרות לעבודה מרחוק. במקומות עבודה, עובדים אשר פזורים ברחבי בארץ או אפילו העולם ירגישו שהם נמצאים באותו חדר יחד. הם יופיעו כאווטרים (דמויות דיגיטליות) תלת מימדיים או בתור הולוגרמות פוטוריאליסטיות, ויתקשרו זה עם זה בדיוק כפי שהיו נוהגים בחיים האמיתיים.

"אני לא מאמין שמטא-וורס יחליף לחלוטין משרדים פיזיים", אומר אד מקלוהן, נשיא התפעול והטכנולוגיה של מאסטרקארד, "שני העולמות יתקיימו במקביל ויתרמו זה לזה. צרכים שונים דורשים כלים שונים, וגם המטא-וורס הוא לא פתרון שמתאים לכולם.

"עם זאת, יש לו פוטנציאל עצום לספק לנו סביבת עבודה היברידית חלקה יותר, המציעה יותר מהיתרונות של אינטראקציות אישיות ממה שיש לנו כיום באמצעות כלי שיתוף הפעולה הדיגיטליים של היום".

מודל עבודה משופר

ככל שה-metaverse יתמקד יותר בעבודה מרחוק, היתרונות יהיו ברורים ורבים: הסביבה תרוויח מהירידה בנסיעות עם רכבים, הפופולריות של מרכזים עירוניים תפחת מכיוון שפחות אנשים יצטרכו לגור ליד משרד, וההזדמנויות המקצועיות יתרחבו.

למעשה, יש חברות שכבר עושות את זה. לסטארט-אפ ה-prop-tech הדרום קוריאני Zigbang יש 20 דיירים בבניין משרדים של 30 קומות במא-וורס. אף אחד לא יודע איך הטרנד הזה יתקדם בסופו של דבר, אבל ברור שמודל העבודה ההיברידי הוא המרכז.

מה חושבים המומחים?

מקלהון ממאסטרקארד בטוח שהחזון הזה אכן יתממש, לפחות במידה מסוימת. "זה יהיה בר קיימא בקנה מידה כלשהו, בסופו של דבר", אמר, "אבל חשוב לזכור שזו עדיין טכנולוגיה בהתהוות ששונה מאוד מכל מה שראינו בעבר. רוב האנשים מודעים למושג המטאוורס, אבל הם לא מכירים אותו מקרוב".

לדבר על המטא-וורס מרגיש הרבה כמו לדבר על האינטרנט בשנות ה-70 וה-80. אנחנו לא יודעים איך זה יתפתח, אבל ברור לנו שיש פוטנציאל מעניין ומשמעותי מאוד. ההצלחה תימדד לאורך זמן, ככל שהטכנולוגיה תתקדם ויותר גופים ישתמשו בה.

חברות ועובדים יצטרכו זמן כדי לשלב את המטא-וורס בחיי היומיום שלהם, בדרכים שימקסמו את היתרונות שלו. תהיה עקומת למידה, בדיוק כמו שיש בכל טכנולוגיה חדשה.

כל עוד תאגידים ענקיים, כמו מאסטרקארד ועוד חברות רבות, מתעסקים בנושא – תהיו בטוחים שעוד תשמעו תחזיות ופרשנויות מרתקות.

עוד באתר:

איך בוחרים מכונת גילוח?

איך בוחרים מכונת גילוח?

אין ספק שמכונת גילוח מספקת פתרון מהיר ופשוט יותר, לעומת גילוח באמצעות סכינים ידניים. המכונות הטובות ביותר אפילו מגיעות עם תכונות מתקדמות, כמו חיישני גילוח

טיפים לניסוח דוח עסקי מושלם

טיפים לניסוח דוח עסקי מושלם

חברות משתמשות בדוחות עסקיים כדי לנתח מידע ולקבל החלטות נכונות. יש מגוון רחב מאוד של דוחות, אשר נוגעים לתחומים שונים של ניהול העסק, ולכן הניסוח

שכפול נתונים לפישוט תהליכים

שכפול נתונים לפישוט תהליכים

ריבוי נתונים ואינספור רשומות ופעולות עסקיות המתבצעות במערכות שונות מצריכים תיעוד, סדר ואחידות. רכיב שכפול הנתונים מאפשר להעתיק מידע ממערכת ארגונית אחת למערכת ארגונית אחרת

דילוג לתוכן