מגזין FM ישראל

שכפול נתונים לפישוט תהליכים
שכפול נתונים לפישוט תהליכים

ריבוי נתונים ואינספור רשומות ופעולות עסקיות המתבצעות במערכות שונות מצריכים תיעוד, סדר ואחידות. רכיב שכפול הנתונים מאפשר להעתיק מידע ממערכת ארגונית אחת למערכת ארגונית אחרת וכך להבטיח את אחידותו. מדוע שכפול נתונים מייעל את התהליכים העסקיים ושומר על אמת ארגונית אחת? הנה מספר יתרונות שכדאי להכיר.

אחידות וחיסכון משמעותי בעלויות אחסון

ארגונים הפועלים בסביבה טכנולוגית מורכבת לא פעם "מדברים" ביניהם בשפה שונה, שכן הנתונים מנוהלים בשרתים שונים, בטבלאות שונות וישויות במערכת אף זוכות לכינויים שונים, מלבד חוסר הנוחות והאחידות בין הנתונים הארגוניים, הארגון נאלץ לשלם סכום יקר מאוד על אחסון שבפועל יש בכוחו לחסוך את אותו הסכום אם היה מטמיע כלי שכפול נתונים שחוסך זמן הקלדה יקר ועלויות אחסון וכפי שצוין תורם לשמירה על אחידות הנתונים ועל שפה ארגונית זהה.

ממשק משתמש נוח ופשוט

רכיב נתונים נמנה על מערכות הדור החדש שמאופיינות בממשקי self service מתקדם – יכולות מתקדמות אלו מאפשרות למשתמשי הקצה לתפעל את המערכת גם ללא צורך בתמיכת צוותי פיתוח מחברת התוכנה כשירות (SaaS) לדוגמה: האחראי על הטכנולוגיה או אנליסט הנתונים בארגון יכול לבחור כל נתון שאותו הוא רוצה להעתיק ממערכת אחת ולגרור אותו למערכת אחרת, לקובץ אחר או לענן. לשם כך הוא לא נדרש לקידוד או לידע בתכנות שכן די בבחירה ובגרירה של אובייקט ממקור ליעד כדי להבטיח את פעולת השכפול. השכפול נעשה באמצעות מסך המחולק לשני חלקים – החלק הראשון הוא החלק שבו מרכזים את הדאטה המיועדת להעברה ואילו בחלק השני מבוצע השכפול.

שכפול של מסדי נתונים במהירות

השימוש ברכיב הנתונים מאפשר לשכפל ביעילות מסדי נתונים, טבלאות מלאות או חלקי טבלאות, הגדרות שדות בטבלאות, קטלוגים, תמונות, קובצים ולמעשה כל נתון שרוצים להעביר ממערכת אחת למערכת אחרת ללא הגבלה. כפי שצוין, השכפול נעשה באמצעות ממשק משתמש פשוט שמקל על הפעולה ומבטיח חיסכון משמעותי בזמן ושמירה על אחידות ללא צורך בכתיבת קוד.

תמיכה בביג דאטה

רכיב שכפול הנתונים מתאים לסביבות עבודה המאופיינות בביג דאטה ומנוהלות במחסני נתונים, באגמי נתונים, בעננים ובתצורות היברידיות (שרתי ארגון וענן) באמצעות רכיב השכפול ניתן להעתיק נתונים ממערכות לניהול משאבי הארגון למערכת ה-BI  ולבצע ניתוח נתונים בזמן אמת על סמך דאטה מעודכנת. בתוך רכיב השכפול ישנה מערכת בקרה המאפשרת לאנליסט הנתונים לפקח שתהליך ההעברה בוצע בצורה תקינה ושטבלאות המקור זהות לטבלאות היעד. בדרך זו ניתן ליצור אינטגרציה אמיתית של נתונים בזמן אמת, לחסוך זמן יקר בבניית דוחות, בהקלדת נתונים ובזמן השבתה למערכות ולהבטיח את אמינות המידע בכל עת.

אילו חברות יפיקו תועלת מרבית מרכיב שכפול הנתונים?

רכיב שכפול הנתונים מתאים לכל חברה העובדת עם מספר מערכות לצורך ניהול תהליכים עסקיים מורכבים. רכיב שכפול הנתונים ייסע לנהל מסדי נתונים בצורה יעילה יותר, יחסוך בעלויות אחסון ובזמן עבודה יקר ויבטיח את אחידות הנתונים.

עוד באתר:

איך בוחרים מכונת גילוח?

איך בוחרים מכונת גילוח?

אין ספק שמכונת גילוח מספקת פתרון מהיר ופשוט יותר, לעומת גילוח באמצעות סכינים ידניים. המכונות הטובות ביותר אפילו מגיעות עם תכונות מתקדמות, כמו חיישני גילוח

טיפים לניסוח דוח עסקי מושלם

טיפים לניסוח דוח עסקי מושלם

חברות משתמשות בדוחות עסקיים כדי לנתח מידע ולקבל החלטות נכונות. יש מגוון רחב מאוד של דוחות, אשר נוגעים לתחומים שונים של ניהול העסק, ולכן הניסוח

כיצד אנשים יעבדו בתוך המטא-וורס

כיצד אנשים יעבדו בתוך המטא-וורס?

אם חזון המטא-וורס יתגשם כפי שצופים המומחים, הוא עומד לשנות את החיים שלנו מקצה לקצה, כמעט בכל תחום. לעולם החדש תהיה אפשרות למתוח את גבולות

דילוג לתוכן